OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 05 Maja 2024 

ogloszenia-duszpasterskie-vi-niedziela-wielkanocna-05-maja-2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
VI NIEDZIELA WIELKANOCNA
05 Maja 2024 

 1. Przeżywamy dzisiaj uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Po swym zmartwychwstaniu Chrystus ukazywał się uczniom, zaś czterdziestego dnia na ich oczach wzniósł się do nieba z Góry Oliwnej. Ta prawda uświadamia nam cel naszego życia czyli NIEBO. Zapraszamy jeszcze dzisiaj na nabożeństwo majowe o godz. 17.30.
 2. W nadchodzącym tygodniu będziemy przeżywać następujące wspomnienia:
  * w poniedziałek 13 maja– wspomnienie, NMP z Fatimy.
  * we wtorek 14 maja – święto, św. Macieja – apostoła.
  * w czwartek 16 maja – święto, św. Stanisława Boboli –patrona Polski.
 3. Dzisiaj przeżywamy w naszej parafii uroczystość I Komunii Świętej. 42 dzieci po raz pierwszy przyjmie Jezusa Chrystusa do serca podczas Mszy Świętej o godz. 10.00. Zgodnie
  z tradycją, przez cały tydzień zapraszamy wszystkie dzieci komunijne wraz z rodzicami do uczestnictwa
  w Białym Tygodniu. O godz. 17.30 będzie nabożeństwo majowe a potem Eucharystia.
 4. 13 maja (poniedziałek) przypada wspomnienie NMP z Fatimy. Po porannej Mszy Świętej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i całodzienna adoracja. O godz. 17.15 będzie nabożeństwo różańcowe, podczas którego modlimy się w intencjach podanych przez wszystkich wiernych. O godz. 18.00 sprawujemy Eucharystię po której będzie, pierwsza w tym roku, procesja z figurą Matki Bożej ulicami naszej parafii, w trakcie której odśpiewamy litanię loretańską. Będzie również możliwość złożenia aktu poświęcenia się Niepokalanemu Sercu Maryi w jedności z Sercem Jezusa jako zwieńczenie 33 dniowych rekolekcji oddania, do którego byliśmy zachęcani w Niedzielę Miłosierdzia. Chętni będą mogli go złożyć po Mszy a przed procesją.
 5. 30 maja, w uroczystość Bożego Ciała, dzieci naszej parafii przystąpią do rocznicy
  I Komunii Świętej.
  Zapraszamy Rodziców na spotkanie w poniedziałek 13 maja o godz. 16.30 w salce pod plebanią.
 6. Przez cały miesiąc maj zapraszamy na codzienne nabożeństwa majowe o godzinie 17.30.
 7. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary na sprzątanie Kościoła i kwiaty do ołtarzy rodzinom z ul.  Kilińskiego 3D, 4a. W tym tygodniu do tej posługi zapraszamy rodziny zamieszkałe przy ul. Kilińskiego 4b, 4c.