OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Najświętszej Trójcy 04 Czerwca 2023  

ogloszenia-duszpasterskie-najswietszej-trojcy-04-czerwca-2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Najświętszej Trójcy
04 Czerwca 2023
 

 1. Przeżywamy dzisiaj uroczystość Najświętszej Trójcy. Naszym życiem i wiarą pragniemy potwierdzać że jest Jeden Bóg w Trzech Osobach – Ojciec, Syn i Duch Święty.
  Zapraszamy dzisiaj na zmianę tajemnic Żywego Różańca o godzinie 17.15, połączoną
  z nabożeństwem czerwcowym.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  * w poniedziałek 5 czerwca– wspomnienie, św. Bonifacego.
  * w czwartek 1 czerwca– uroczystość, Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
 1. 8 czerwca, w uroczystość Bożego Ciała, dzieci naszej parafii przystąpią do rocznicy
  I Komunii Świętej.
  Zapraszamy na spotkanie jutro, w poniedziałek 5 czerwca o godz. 16.30 w salce pod plebanią.
 2. W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa Msze Święte sprawujemy o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. Główna Msza Święta z procesją do czterech ołtarzy będzie o godz. 10.00. Tradycyjnie po Bożym Ciele zapraszamy, codziennie do czwartku (15 czerwca), na nabożeństwo czerwcowe z procesją wokół Kościoła o godz. 17.30.
 3. Tradycyjnie prosimy chętnych mieszkańców naszej parafii, szczególnie wspólnotę Żywego Różańca, młodzież i inne grupy, do włączenia się w przygotowanie czterech ołtarzy na procesję Bożego Ciała. Pierwszy ołtarz będzie na Placu Pokoju, drugi przy ulicy Starzyńskiego 4, trzeci ołtarz będzie przy Kilińskiego 5aczwarty przed Kościołem. Dzieci rocznicowe i dzieci komunijne ubrane w stroje komunijne oraz wszystkie chętne dzieci zapraszamy na próbę liturgii i sypania kwiatków w środę
  (7 czerwca) o godz. 16.30. Chłopców zapraszamy do dzwonienia dzwonkami w trakcie procesji.
 4. Za tydzień w niedziele w naszej parafii ofiarą na tacę oraz modlitwą wesprzemy dzieło Świątyni Opatrzności.
 5. Zapraszamy na koncert muzyki religijnej, który odbędzie się w naszym kościele w poniedziałek
  26 czerwca o godzinie 19.00.
 6. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary na sprzątanie Kościoła i kwiaty do ołtarzy rodzinom z ul.  Starzyńskiego 32, 34 i 36. W tym tygodniu do tej posługi zapraszamy rodziny zamieszkałe przy ul. Starzyńskiego 38, 40 i 42.