OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 12.VI.2022 r.

ogloszenia-duszpasterskie-niedziela-najswietszej-trojcy-12-vi-2022-r

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 12.VI.2022 r.

  1. Przeżywamy dzisiaj uroczystość Najświętszej Trójcy. Naszym życiem i wiarą pragniemy potwierdzać że jest Jeden Bóg w Trzech Osobach – Ojciec, Syn i Duch Święty. Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30.
  1. Jutro (13 czerwca) obchodzimy kolejny Dzień Fatimski. Ten dzień rozpoczniemy poranną Mszą Świętą o godz. 7.00. Po Mszy Świętej nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i całodzienna adoracja. O godz. 17.15 modlimy się różańcem. O godz. 18.00 Eucharystia i procesja z figurą Matki Bożej ulicami naszej parafii. Podczas procesji będziemy śpiewać litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  1. Przez cały miesiąc czerwiec zapraszamy na nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Modlimy się codziennie o godz. 17.30.
  2. W czwartek (16 czerwca) obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte tego dnia sprawujemy o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. Główna Msza Święta z procesją do czterech ołtarzy będzie o godz. 10.00 wraz z uroczystością rocznicy I Komunii Świętej. Tego dnia będziemy gościli w naszej wspólnocie neoprezbitera ks. Artura Jaguszczaka, który przez cały dzień będzie głosił Słowo Boże i udzieli prymicyjnego błogosławieństwa. Tradycyjnie po Bożym Ciele zapraszamy, codziennie do czwartku (23 czerwca), na nabożeństwo czerwcowe z procesją wokół Kościoła o godz. 17.30.
  3. Tradycyjnie prosimy chętnych mieszkańców naszej parafii, szczególnie wspólnotę Żywego Różańca, młodzież i inne grupy,  do włączenia się w przygotowanie czterech ołtarzy na procesję Bożego Ciała. Pierwszy ołtarz będzie na Placu Pokoju, drugi przy ulicy Starzyńskiego 4. Trzeci ołtarz będzie przy Kilińskiego 5a czwarty przed Kościołem. Dzieci rocznicowe oraz wszystkie chętne dzieci zapraszamy na próbę liturgii i sypania kwiatków w środę (15 czerwca) o godz. 16.30.
  4. Po 3 latach Piesza Pielgrzymka Legnicka wraca na cały szlak. Wszystkich tych, którzy pragną pieszo pielgrzymować na Jasną Górę w dniach 28.07. – 8.08.2022 r. zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 25.06.2022 r. o godz. 19.00 w Parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Bolesławcu.
  5. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary na sprzątanie Kościoła i kwiaty do ołtarzy rodzinom z ul. Konopnickiej 1 – 41 (numery nieparzyste). W tym tygodniu do tej posługi zapraszamy rodziny zamieszkałe przy Konopnickiej 2 – 42 (numery parzyste).