OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 08.08.2021 r.

ogloszenia-duszpasterskie-xix-niedziela-zwykla-08-08-2021-r

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

08.08.2021 r.

 

 1. Dzisiaj przypada XIX Niedziela Zwykła. W ten dzień obchodzimy patronalne święto naszego ks. Proboszcza Dominika. Ogarniajmy dzisiejszego solenizanta pamięcią modlitewną. Eucharystia imieninowa od wspólnoty Żywego Różańca będzie dzisiaj o godz. 12.00. O godz. 17.15 będzie nabożeństwo do św. Józefa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 2. Od wczorajszego wieczoru do 14 sierpnia gościmy w naszej wspólnocie, peregrynujący po naszej diecezji, obraz Świętego Józefa – Opiekuna Zbawiciela. Każdego dnia mamy możliwość wypraszania u św. Józefa potrzebnych łask dla nas, naszych rodzin, parafii i diecezji. Szczegółowy plan peregrynacji jest wywieszony na plakacie w przedsionku Kościoła. Ten plan możemy także zabrać do naszych domów. Ulotki z planem są umieszczone z tyłu Kościoła na półce.
 3. W piątek (13 sierpnia) przeżywamy kolejny dzień fatimski. Po porannej Mszy Świętej o godz. 7.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i całodzienna adoracja. O godz. 17.15 będzie modlitwa różańcowa a po niej Msza Święta.
  Po zakończonej Eucharystii wyruszymy w procesji z figurą Matki Bożej ulicami naszej Parafii.
 4. W następną niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia NMP.
  Jest to także Święto Wojska Polskiego i 101 rocznica Bitwy Warszawskiej.
  W Bolesławieckiej Bazylice Maryjnej przypadają uroczystości odpustowe.
  Po każdej Mszy Świętej będzie tradycyjne błogosławieństwo ziół i kwiatów.
 5. Młodzież razem z ks. Józefem Hupą serdecznie zapraszają na pielgrzymkę
  do Warszawy na Beatyfikację ks. kard. Stefana WYSZYŃSKIEGO w dniu 12 września 2021 r
  . Koszty udziału młodzieży pokrywa sponsor. Szczegółowe informacje zamieszczone są w przedsionku Kościoła.
 6. Jest możliwość oglądania transmisji Mszy Świętej z naszego Kościoła. Wystarczy tylko wejść na stronę internetową naszej parafii: cyrylaimetodego.pl
 7. Rodzina Szensztacka Diecezji Legnickiej zaprasza na VII Diecezjalny Dzień Skupienia w Sanktuarium Wieczernika w Winowie 11 września 2021 r. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie w przedsionku Kościoła.
 1. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary na sprzątanie kościoła, kwiaty do ołtarzy rodzinom z ul. Kilińskiego 10 A i B . Msza św. w intencji tych rodzin będzie sprawowana w środę o godz. 18:00. W tym tygodniu do tej posługi zapraszamy rodziny zamieszkałe przy Starzyńskiego 1, 3 i 5.