OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 27.06.2021r.

ogloszenia-duszpasterskie-xiii-niedziela-zwykla-27-06-2021-r

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 27.06.2021 r.

 1. Przeżywamy dzisiaj XIII Niedzielę Zwykłą. Witamy w naszej wspólnocie neoprezbitera Karola DIDUSZKĘ, który miesiąc temu przyjął święcenia prezbiteratu, a w okresie Wielkiego Postu przebywał
  w naszej wspólnocie na praktykach. Ksiądz Karol przez cały dzisiejszy dzień dzieli się z nami Słowem Bożym, udziela błogosławieństwa prymicyjnego. Każdy z nas może dzisiaj otrzymać pamiątkowy obrazek prymicyjny. Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30 a w dni powszednie po wieczornej Mszy Świętej.
 2. Dzisiaj o godz. 12.00 będzie Msza Święta dziękczynna za 33 lata posługi naszego proboszcza Wojciecha MROSZCZAKA. Naszym dziękczynieniem pragniemy ogarnąć wszystkich dobrodziejów
  i budowniczych naszej wspólnoty. Szczególną wdzięcznością pragniemy ogarnąć panią Zuzannę CYWKĘ, która przez 33 lata prowadziła poradnię rodzinną przy naszej parafii, panią Weronikę KŁOSOWSKĄ, która przez 27 lat opiekowała się plebanią i księżmi oraz pana

  Pawła MORAŃSKIEGO, który przez 9 lat służył naszej wspólnocie swoją grą na organach.
 3. W poniedziałek (28 czerwca) ksiądz dr Dominik DRAPIEWSKI kanonicznie obejmuje posługę proboszcza w naszej wspólnocie parafialnej, a ksiądz prałat Wojciech MROSZCZAK przechodzi w stan spoczynku z możliwością pozostania na parafii. Ksiądz Mateusz WYSPIAŃSKI, decyzją Biskupa Legnickiego, nadal pozostaje wikariuszem w naszej parafii. Liturgiczny obrzęd wprowadzenia nowego proboszcza odbędzie się w następną niedzielę (4 lipca), podczas Mszy Świętej o godz. 12.00.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  W czwartek modlimy się o nowe, wierne i święte powołania kapłańskie i zakonne podczas mszy o godz.7.00. Piątek to dzień wynagrodzenia Sercu Jezusowemu. Czynić to będziemy na mszy o godz. 7.00. Naszych chorych odwiedzimy w piątek (4 maja) od godz. 8:30. Okazja do spowiedzi będzie w czwartek i piątek od godz. 17.00. W sobotę Msza wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi
  o godz. 7.00
 5. Zapraszamy na koncert Perełki Muzyki Klasycznej z okazji I rocznicy koronacji ikony Matki Nieustającej Pomocy i odpustu parafialnego w wykonaniu Legnickiej orkiestry symfonicznej oraz chóru parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Legnicy. Koncert odbędzie się 27 czerwca o godz. 19.00 w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary na sprzątanie kościoła, kwiaty do ołtarzy rodzinom z ul. Kilińskiego 3D i 4A . Msza św. w intencji tych rodzin będzie sprawowana w środę o godz. 18:00.
  W tym tygodniu do tej posługi zapraszamy rodziny zamieszkałe przy Kilińskiego 4B i 4C.
 7. Pan Zygmunt ROMANOWSKI, który gościł w naszej wspólnocie pół roku temu z koncertem piosenek religijnych, prosi wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie finansowe ze względu na trudną sytuację życiową. Po każdej Mszy Świętej można nabyć książki Jego autorstwa oraz złożyć dobrowolną ofiarę. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!
 8. Zgromadzenia Adoratorek Krwi Chrystusa zaprasza na doroczny odpust ku czci Najdroższej Krwi Chrystusa, który odbędzie się 1 lipca o godz. 12.00 w kaplicy klasztornej przy ulicy Zgorzeleckiej 27.