OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 30.05.2021 r.

ogloszenia-duszpasterskie-niedziela-trojcy-przenajswietszej-30-05-2021-r

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 30.05.2021 r.

 1. Obchodzimy dzisiaj uroczystość Trójcy Przenajświętszej w której rozważamy prawdę że Bóg jest jeden w trzech Osobach. Dzisiaj dziękujemy także za 50 lat kapłańskiego życia naszego ks. proboszcza Wojciecha. Msza Święta jubileuszowa będzie celebrowana dzisiaj o godz. 12.00. Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo majowe o godz. 17.30.
 2. Zapraszamy na próbę liturgii przed uroczystością Bożego Ciała dzieci rocznicowe, w poniedziałek – 31 maja o godz. 16. O godz. 17.00 będzie spowiedź dzieci obchodzących rocznicę I Komunii Świętej. Na spowiedź zapraszamy także całe rodziny. Próba sypania kwiatków podczas procesji Bożego Ciała dla wszystkich chętnych dzieci będzie we wtorek po wieczornej Mszy Świętej.
 3. W tym tygodniu przypada pierwsza środa, czwartek i piątek miesiąca.
  * W środę, od godz. 17.30 modlimy się w obronie życia, małżeństwa i rodziny.
  * W czwartek modlimy się o nowe, wierne i święte powołania kapłańskie i zakonne podczas mszy o godz. 7.00.
  * Piątek to dzień wynagrodzenia Sercu Jezusowemu. Czynić to będziemy na mszy o godz. 7.00. Naszych chorych odwiedzimy w piątek (4 maja) od godz. 8:30. Okazja do spowiedzi będzie
  w piątek od godz. 17.00. Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe codziennie po wieczornej Mszy Świętej.
 4. W czwartek (3 czerwca)przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte sprawujemy o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. W czasie Eucharystii o godz. 10.00 dzieci klas 4 będą przeżywały rocznicę I Komunii Świętej. Po Mszy o godz. 10.00 wyruszymy w procesji do 4 ołtarzy ulicami naszej parafii. Pierwszy ołtarz będzie na Placu Pokoju, drugi przy Starzyńskiego 4. Trzeci ołtarz będzie przy ul. Kilińskiego 5 a czwarty przed Kościołem.
  O przygotowanie ołtarzy prosimy wspólnotę Żywego Różańca, młodzież naszej parafii, sąsiadów posesji oraz wszystkich chętnych. Prosimy aby dzieci komunijne i rocznicowe przyszły w strojach komunijnych. W następnych dniach po Bożym Ciele (w tradycyjnej Oktawie) po wieczornych Mszach Świętych będzie procesja dookoła naszej Świątyni. Zapraszamy wszystkich do licznego udziału.
 5. Biskup Legnicki pragnie z radością poinformować o wszczęciu diecezjalnego procesu beatyfikacyjnego księcia Henryka II Pobożnego. Uroczyste rozpoczęcie procesu będzie miało miejsce 5 czerwca o godz. 17.00 w Legnicki Polu.
 6. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary na sprzątanie kościoła, kwiaty do ołtarzy rodzinom z Placu Pokoju od 7 do 12. Msza św. w intencji tych rodzin będzie sprawowana w środę o godz. 18:00. W tym tygodniu do tej posługi zapraszamy rodziny zamieszkałe przy Łasickiej od 4 do 26.
 7. W dniu 28.05.2021 r. dokonano odbioru windy przez Urząd Dozoru Technicznego. Urządzenie zostało dopuszczone do użytku przez parafian, szczególnie osoby niepełnosprawne, mamy z dziećmi w wózkach i starsze osoby. W środę 2 czerwca o godz. 15.00 przyjedzie inżynier w celu przeszkolenia osób chcących korzystać z windy. Wszystkich chętnych zapraszamy na spotkanie.