OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM 03.01.2021 r

ogloszenia-duszpasterskie-ii-niedziela-po-narodzeniu-panskim-03-01-2021-r
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM 03.01.2021 r.
Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo. ono było na początku
u Boga. Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, z tego, co się stało. ( J 1, 1-2)
1.Przeżywamy dzisiaj II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Jest to także I Niedziela miesiąca dlatego zapraszamy wspólnotę Żywego Różańca na zmianę tajemnic o godz. 17.15. Po zmianie tajemnic będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo popołudniowe.
2.W środę – 6 stycznia przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Jest to jedno z najstarszych świąt
w Kościele. W ten dzień Kościół celebruje tajemnicę objawienia się Boga całemu światu, którego symbolizują Mędrcy ze Wschodu. Msze Święte w tym dniu sprawujemy wg porządku niedzielnego. Po każdej mszy, możemy zabrać ze sobą do domu pobłogosławioną kredę i kadzidło aby naznaczyć nasze mieszkania.
Na drzwiach wypisujemy litery C+M+B oznaczające zdanie Christus mansionem benedicat (Chrystus mieszkanie błogosławi) oraz 2021 rok.
3.W tym tygodniu przypada pierwsza środa, czwartek i piątek miesiąca.
* W środę, od godz. 17.30 modlimy się w obronie życia, małżeństwa i rodziny.
* W czwartek modlimy się o nowe, wierne i święte powołania kapłańskie i zakonne podczas mszy o godz. 7.00. Piątek do dzień wynagrodzenia Sercu Jezusowemu. Czynić to będziemy na mszy o godz. 7.00. Odwiedziny chorych z racji I Piątku miesiąca w tym miesiącu zostają odwołane.
4.Tej zimy, zgodnie z decyzją Biskupa Legnickiego, nie odbędzie się wizyta duszpasterska w domach naszych Parafian. Dla bezpieczeństwa naszych wiernych oraz kapłanów proponujemy, by w tym roku błogosławieństwo rodzin miało inną formę. Zapraszamy na wieczorną Mszę Świętą przedstawicieli Rodzin z poszczególnych ulic naszej parafii, którzy wraz ze specjalnie przygotowaną na tę okazję wodą święconą zaniosą Boże błogosławieństwo do swoich mieszkań. Ofiary kolędowe złożone przy tej okazji są przeznaczone na utrzymanie parafii oraz opłaty diecezjalne. Plan mszy kolędowej podany jest w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej naszej parafii.
5.Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary na sprzątanie kościoła, kwiaty do ołtarzy rodzinom z ul. Kołłątaja od numeru 1 do 21 . Msza św. w intencji tych rodzin będzie odprawiona w środę o godz. 18:00. W tym tygodniu do tej posługi zapraszamy rodziny z ul. Zagłoby.
6.W przyszłą niedzielę – 10 stycznia homilie na każdej Mszy Świętej będzie głosił o. Dominik Bochenek z zakonu Pijarów. Po każdej Eucharystii, ojciec wraz z członkami Stowarzyszenia Wiara-Rodzina-Życie, będzie zbierał ofiary  do puszek. Wszystkie ofiary są przeznaczone na otwarcie i prowadzenie specjalistycznej Poradni Rodzinnej Effata, która w styczniu tego roku rozpocznie swoją działalność w Bolesławcu.