OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA ADWENTU-29.11.2020 R.

ogloszenia-duszpasterskie-i-niedziela-adwentu-29-11-2020-r
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA ADWENTU- 29.11.2020 R.
,, Uważajcie, czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy czas ten nadejdzie.” Mt 13,34
1. Dziś w I Niedzielę Adwentu rozpoczynamy Adwent i Nowy Rok liturgiczny. Pierwszym okresem nowego roku liturgicznego jest czas Adwentu, który przygotowuje nas do Świąt Bożego Narodzenia i na powtórne przyjście Chrystusa na ziemię przy końcu czasów. Z tych dwóch powodów Adwent jest czasem radosnego, modlitewnego, pobożnego i owocnego oczekiwania.
Dziś nabożeństwem popołudniowym o godz. 17:30 kończymy parafialne modlitwy za naszych drogich zmarłych zleconych modlitwie Kościoła i Bożemu Miłosierdziu w tegorocznych wypominkach. Do wspólnej modlitwy zapraszamy jeszcze raz wszystkich parafian, którzy za mało pamiętają o modlitwie za zmarłych,
a szczególnie za zmarłych budowniczych naszego kościoła i dobrodziejów naszej parafii oraz za tych zmarłych, którzy z nami tu się modlili, a także za zmarłych kapłanów i siostry zakonne.
2. Zapraszamy wszystkich Parafian do licznego udziału w codziennej Mszy św. rano o godz. 6:45 i Mszy św. Roratniej o godz. 17:00 z udziałem dzieci. W każdą sobotę będzie również odprawiona Msza św. o godz. 18:00.
3. Dziś w czasie Mszy św. Sumy poświęcimy opłatki wigilijne, które będzie można od następnej niedzieli nabyć w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Ofiary zbierane przy tej okazji będą przeznaczone na utrzymanie parafii oraz na ogrzewanie kościoła w sezonie grzewczym.

4. W kalendarzu liturgicznym:
w poniedziałek 30.11– św. Andrzeja Ap.- święto,
w czwartek 03.12– św. Franciszka Ksawerego,
w piątek 04.12– św. Barbary dz i m. Patronki górników i artylerzystów.
Msza św. w intencji górników, górników emerytów, pracowników górnictwa, rodzin górniczych i zmarłych górników będzie odprawiona o godz. 18:00.

5. W tym tygodniu przypada pierwsza środa, czwartek, piątek i sobota miesiąca. W środę Grupa modlitewna ruchu obrony życia, małżeństwa i rodziny zaprasza do modlitwy od godz. 16:30 w intencji rodzin oczekujących narodzin dziecka. W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne oraz misyjne. W piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Pamiętamy o starszych i chorych parafian, których chcemy odwiedzić przed świętami. W sobotę Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 6:45.

6. Od następnej niedzieli będą rozprowadzane caritasowskie świece na stół wigilijny w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

7. Serdecznie dziękujemy rodzinom z ul. Kasztanowej za złożone ofiary na sprzątanie kościoła. Msza św. w intencji tych rodzin będzie sprawowana w środę o godz. 17:00. W tym tygodniu do tej posługi zapraszamy rodziny z ul. Saperskiej.