OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXX NIEDZIELA ZWYKŁA- 25 października 2020 r.

ogloszenia-duszpasterskie-xxx-niedziela-zwykla-25-pazdziernika-2020-r
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXX NIEDZIELA ZWYKŁA-
25 października 2020r.
,, Boże, obdarz Kościół Twój jednością i pokojem…”
1. Dziś przeżywamy XXX Niedzielę zwykłą w roku liturgicznym, jako Rocznicę Poświęcenia Kościoła Parafialnego. Dziękujemy Panu Bogu i wszystkim ludziom, którzy swoją modlitwą, ofiarą i pracą uczestniczyli w budowie naszego kościoła parafialnego, w jego wyposażeniu oraz upiększaniu, a także tym, którzy składają półtoraroczną ofiarę na sprzątanie kościoła i kwiaty do ołtarzy. Wdzięczni jesteśmy również i tym wszystkim, którzy w 2018 r. i w ubiegłym roku składali swoje ofiary na remont dolnego i górnego kościoła. W tej intencji dziękczynnej ofiarujemy dzisiejsze nabożeństwo różańcowe o godz. 17:15 i do udziału w tej modlitwie duchowo i fizycznie zapraszamy.
2. Od jutra do soboty ostanie nabożeństwa różańcowe będą o godz. 17:15.
3. W następna niedzielę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele odprawimy według porządku niedzielnego. Mszy św. na cmentarzu nie będzie.
4. Uroczystością Wszystkich Świętych rozpoczynamy miesiąc listopad, czas szczególnej modlitwy za zmarłych, którym tak wiele zawdzięczamy. Dług naszej wdzięczności spłacamy modlitwą, Mszą św. i Komunią św. Jesteśmy zobowiązani do duchowej pomocy tym, których kochaliśmy za ich życia i nie możemy zapominać o nich po śmierci. Karty wypominkowe zostały doręczone do rodzin naszej parafii oraz znajdują się w kościele na tylnych ławkach. Oczekujemy, że wypełnione czytelnym pismem imion i nazwisk zmarłych wrócą do parafii z prośbą o modlitwę.
5. W piątek 30 października o godz. 15:00 nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego rozpoczynamy Jerycho różańcowe w intencji Ojczyzny i o ustanie epidemii. Modlitwa różańcowa przed Najświętszym Sakramentem będzie trwało do soboty do godz. 18:00.
6. Okazja do spowiedzi św. będzie od poniedziałku do soboty od godz. 17:00 byśmy mogli Spowiedź i Komunię św. ofiarować za naszych drogich zmarłych.
7. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary na sprzątanie kościoła i kwiaty do ołtarzy rodzinom z ul. Kopernika od nr 17 do nr 38. Msza św. dziękczynna w intencji tych rodzin będzie odprawiona w środę o godz. 18:00.
W tym tygodniu zapraszamy rodziny z ul. Konradowskiej od nr 1 do nr 22 do przygotowania kościoła do Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznych.
8. Wczoraj 24 października zmarł ks. Bogusław Jeż w 51 roku życia i 25 roku kapłaństwa.
Msza św. pogrzebowa będzie sprawowana w naszym kościele w czwartek 29 października
o godz. 12:00 pod przewodnictwem ks. Biskupa Legnickiego. Ks. Bogusława Jeża polecamy Bożemu Miłosierdziu w naszym modlitwach.
9. Zachęcamy do włączenia się w akcję ,, Różaniec do Granic Nieba” w oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych.