OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA-18 października 2020 r.

ogloszenia-duszpasterskie-xxix-niedziela-zwykla-18-pazdziernika-2020-r
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA- 18 października 2020r.
Oddajcie więc cezarowi to, co należy do cezara, a Bogu to, co należy do Boga. (Mt 22,21)

1. Dziś przeżywamy XXIX Niedzielę zwykłą w ciągu roku liturgicznego, jako Niedzielę Misyjną, w którą wspólnoty chrześcijańskie poświęcają modlitwę i dar materialny, jako wkład na rzecz misji i misjonarzy na świecie.

2. Nabożeństwo różańcowe w intencji misji dziś i w tym tygodniu będzie o godz. 17:15 dla dzieci, młodzieży
i wszystkich parafian.

3. W kalendarzu liturgicznym:
– we wtorek 20 października– św. Jana Kantego, k.
– w czwartek 22 października- św. Jana Pawła II, pap

4. Od jutra zawieszamy przy parafii spotkania dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania. Zachęcamy serdecznie dzieci i młodzież do udziału
w Mszach św. niedzielnych i nabożeństwach różańcowych przy zachowaniu środków bezpieczeństwa i higieny.
5. Zbliża się miesiąc listopad, czas szczególnej modlitwy za zmarłych, którym tak wiele zawdzięczamy. Dług wdzięczności spłacamy modlitwą, Mszą św. i Komunią św. ofiarowaną w ich intencji. Zgodnie z tradycją
w naszej parafii do modlitwy za zmarłych zapraszamy wszystkich parafian przez wszystkie dni listopada według terminarza podanego na drugiej stronie kartek wypominkowych. Czyste kartki w kopertach będą doręczone od poniedziałku do wszystkich rodzin mieszkających w naszej parafii. Prosimy o czytelne wypisanie imion i nazwisk zmarłych oraz o podanie adresu rodzin proszącej o modlitwę, co nam ułatwi rozdzielenie kartek na poszczególne dni od 2 do 29 listopada.
6. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary na sprzątanie kościoła rodzinom z ul. Kopernika od nr 1 do 16. Msza św. w intencji tych rodzin będzie odprawiona w środę o godz. 18:00. W tym tygodniu o przygotowanie kościoła do niedzielnej Eucharystii prosimy rodziny z ul. Kopernika od nr 17 do 38.
7. Po Mszy św. wieczornej o godz. 18:00 odbędzie się w dolnej kaplicy spotkanie z panem redaktorem Witoldem Gadowskim, który w czasie wykładu będzie prezentował film ,, Święci z Doliny Niniwy”. Zapraszamy serdecznie.