OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 07.06.2020 R.

ogloszenia-na-niedziele-trojcy-przenajswietszej-07-06-2020-r

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

07.06.2020 r.

 1. Dziś przeżywamy uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca zapraszamy na zmianę tajemnic Żywego Różańca o godz. 17.15.
  Po zmianie tajemnic będzie nabożeństwo czerwcowe ok. godz. 17.30.
 2. Przeżywamy miesiąc czerwiec, w którym pragniemy uczcić Najświętsze Serce Pana Jezusa. Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe w niedzielę o godz. 17.30 a w dni powszednie po mszy o godz. 18.00.
 3. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień:
  – w poniedziałek przeżywamy wspomnienie św. Jadwigi Królowej
  – w czwartek (11.06.) przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W naszej wspólnocie msze sprawujemy o godz. 8.30 (po niej wyruszymy w procesji, której trasa będzie przebiegała tak jak w dni fatimskie – ul. Kilińskiego), o godz. 11.00 (po mszy wyruszymy w tradycyjnej procesji do czterech ołtarzy. Trasa będzie taka sama jak co roku). Ostatnia msza będzie o godz. 18.00 już bez procesji. Przez cały tydzień po Bożym Ciele, każdego dnia po wieczornej Eucharystii będzie procesja teoforyczna z Najświętszym Sakramentem.
  – w piątek (13. 06.) przypada w naszej parafii dzień fatimski. Tego dnia modlitwie będzie przewodniczył ks. Tomasz Kliszcz pochodzący z Lubina, który 23 maja przyjął święcenia kapłańskie. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy i skorzystania z prymicyjnego błogosławieństwa związanego z odpustem zupełnym. Po mszy o godz. 7.00 nastąpi całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 17.15 modlimy się różańcem a o godz. 18.00 będzie uroczysta Eucharystia z tradycyjną procesją fatimską.
 4. Z racji trwającej epidemii nie mogły się odbyć spotkania przygotowujące do rocznicy I Komunii Świętej. Jednak zapraszamy wszystkie dzieci które w tamtym roku przystąpiły do I Komunii Świętej, wraz z rodzicami na Eucharystie w Boże Ciało o godz. 11.00. Dzieci niech przyjdą w strojach komunijnych. Zapraszamy dzieci do rzucania kwiatów i dzwonienia dzwonkami. Próba rzucania kwiatów będzie w środę po mszy o godz. 18.00.
 5. Zapraszamy na spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania w środę (10.06.2020 r.) po wieczornej mszy ok. godz. 19.00
 6. Serdecznie dziękujemy rodzinom z ul. Starzyńskiego 20, 22 i 24 za złożone ofiary na sprzątanie kościoła. Msza św. dziękczynna w intencji rodzin będzie odprawiona w środę o godz. 18:00. W tym tygodniu do tej posługi o troskę o kościół parafialny zapraszamy rodziny z ul. Starzyńskiego 26, 28, 30.
 7. Za tydzień w niedzielę – 14.06.2020 r. przy naszej parafii odbędzie się kiermasz ciast. Datki złożone przy tej okazji przeznaczone będą na kosztowne leczenie małej Mii. Szczegóły dotyczące akcji można odnaleźć na plakacie w przedsionku Kościoła.