Ogłoszenia duszpasterskie IV Niedziela Zwykła – Święto Ofiarowania Pańskiego 2 luty 2020

ogloszenia-duszpasterskie-iv-niedziela-zwykla-swieto-ofiarowania-panskiego-2-luty-2020
Ofiaruje Tobie Panie mój, Całe życie me, Cały jestem Twój, Aż po wieki. Oto moje serce, przecież wiesz Tyś miłością mą jedyną jest.
 1. Dziś w IV Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego przeżywamy Święto Ofiarowania Pańskiego. W dzisiejsze święto 2 lutego przypada w naszej parafii – dzień wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Adoracja rozpocznie się po Mszy św. o godz. 12:00 i będzie trwać do godz. 17:30. O godz. 17:40 będzie zakończenie Adoracji uroczystym błogosławieństwem. Po błogosławieństwie będzie z racji pierwszej niedzieli miesiąca zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 2. W kalendarzu liturgicznym:
  w poniedziałek 3 lutego – św. Błażeja, bpa i m. Po Mszach o godz. 7:00 i 18:00 będzie błogosławieństwo gardeł.
  w środę 5 lutego – św. Agaty dz i m, poświęcenie chleba i wody będzie o godz. 7:00  i 18:00. Od godz. 17:30 zapraszamy do modlitwy w obronie życia, małżeństwa i rodziny oraz w intencji rodzin oczekujących narodzin dziecka, a także w intencji miesięcznej: ,,O żywą wiarę i umiłowanie modlitwy przez członków Krucjaty”.
  w czwartek 6 lutego – modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne,
  w piątek 7 lutego oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Starszych i chorych parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną od godz. 8:30 –
  ks. Proboszcz, od godz. 10:30 ks. Mateusz.
 3. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. mają swoje spotkanie w poniedziałek o godz. 16:00. Kandydaci do bierzmowania w czwartek o godz. 18:00 zaczynają Mszą św. a po niej jest spotkanie. Zapraszamy rodziców wszystkich dzieci komunijnych na spotkanie 3 lutego (w poniedziałek) po Mszy św. o godz. 18:00.
 4. Wczoraj zasadniczo zakończyliśmy wizytę duszpasterską rodzin naszej parafii. W tym tygodniu i następnym możemy jeszcze odwiedzić te rodziny, które nas zaproszą, jeśli w dniu wyznaczonym nie mogły nas przyjąć. Po zakończeniu kolędy serdecznie dziękujemy wszystkim rodzinom za miłe przyjęcie, atmosferę modlitwy, troskę o kościół i cała naszą wspólnotę parafialną. Mówimy ,,Bóg zapłać” za ofiary złożone z okazji kolędy. Ofiary te zostaną podzielone według przepisów kurialnych. Ofiary, które nieliczne rodziny składały ,,jako drugą ofiarę na potrzeby naszego kościoła” zostały przeznaczone na spłacenie III raty za malowanie świątyni. W dniu 31 stycznia firma malarska otrzymała zaległą ratę i inwestycja została zapłacona do końca. Przy okazji podziękowań za ofiary kolędowe pragniemy podziękować za 1 % odpisu podatkowego 92 podatnikom, którzy wskazali naszą parafię jako beneficjenta w roku 2019. Tym sposobem- nasza parafia w najbliższym czasie otrzyma na konto parafialne 4.200 zł. Jeszcze raz mówimy ,,Bóg zapłać” wszystkim za pozytywną odpowiedź na nasz apel i prośbę.
 5. Doroczną uroczystość odpustową ku czci św. Cyryla i Metodego Patronów naszej parafii będziemy przeżywać w niedziele 16 lutego. Już dziś możemy zapraszać gości. My zaprosiliśmy ks. Przemysława Supersona, który będzie celebrował sumę odpustową i głosił kazania na wszystkich Mszach św.
 6. Serdecznie dziękujemy rodzinom z ul. Starzyńskiego 29,31 i 33 za złożone ofiary na sprzątanie kościoła i kwiaty do ołtarzy. Msza św. w intencji tych rodzin będzie odprawiona w środę o godz. 18:00. W tym tygodniu do tej posługi zapraszamy rodziny z ul. Starzyńskiego 35, 37 i 39.
 7. Bolesławiecki Klub Amazonek zaprasza na Mszę św. w sobotę 8 lutego po godz. 14:00, która zostanie odprawiona za wszystkie osoby chore onkologicznie i ich rodziny.
ks. Wojciech Mroszczak
ks. Mateusz Wyspiański