Ogłoszenia duszpasterskie VI Niedziela Zwykła – 16 luty 2020

ogloszenia-duszpasterskie-vi-niedziela-zwykla-16-luty-2020
Pogódź się ze swoim przeciwnikiem szybko, dopóki jesteś z nim w drodze.  (Mt 5, 25a)
  1. W dzisiejszą VI Niedzielę Zwykłą przeżywamy w naszej parafii doroczną uroczystość odpustową ku czci św. Cyryla i Metodego, Apostołów Słowian, Patronów Europy i Patronów naszej parafii. Uroczystość odpustowa wyznacza nam drogę do Boga na cały rok, ale równocześnie skłania do wyrażania wdzięczności Bogu za przeżycie minionego roku, kolejnego w nowym stuleciu. Nasza wspólnota parafialna dziękuje Panu Bogu przy okazji tegorocznego odpustu za wielką inwestycję wykonaną w roku 2019 – malowanie wnętrza kościoła wraz z renowacją ławek i stropu. Inwestycja została zrealizowana i wypłacona.
    Dziś możemy uzyskać odpust zupełny dla siebie i dla bliźnich spełniając wymagane przez Kościół warunki: Spowiedź i Komunia św., modlitwa ,, Ojcze nasz” i dowolna modlitwa w intencji Ojca św. Uroczystą celebrowaną sumę odpustową o godz. 13:00 będą sprawować księża, koledzy z roku ks. Proboszcza z roku studiów, a kazanie odpustowe na każdych Mszach św. głosi ks. Przemysław Superson. Nie będzie dziś nabożeństwa popołudniowego.
  2. W kalendarzu liturgicznym:
    sobota 22 luty święto Katedry Św. Piotra Apostoła.
  3. W następną niedzielę będzie dodatkowa Msza św. o godz. 19:00 w dolnej kaplicy.
  4. Serdecznie dziękujemy rodzinom z ul. Starzyńskiego 41, 43, za złożone ofiary na sprzątanie kościoła i kwiaty do ołtarza. Msza św. w intencji tych rodzin będzie odprawiona w środę o godz. 18:00. W tym tygodniu do tej posługi zapraszamy rodziny z ul. Starzyńskiego 45, 47, 49.

ks. Wojciech Mroszczak
ks. Mateusz Wyspiański