Ogłoszenia duszpasterskie V Niedziela Zwykła – 9 luty 2020

ogloszenia-duszpasterskie-v-niedziela-zwykla-9-luty-2020
Wy jesteście solą ziemi. Lecz jeśli sól utraci swój smak, czymże ją posolić? (Mt 5, 13a)
 1. Dziś V Niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego. Nabożeństwo popołudniowe będzie o godz. 17:30. Serdecznie zapraszamy.
 2. W kalendarzu liturgicznym:
  w poniedziałek 10 lutego – wspomnienie św. Scholastyki, dz.,
  we wtorek 11 lutego – NMP z Lourdes- Światowy Dzień Chorych.
  Mszę św. w intencji starszych i chorych parafian z udzieleniem Sakramentu Chorych odprawimy w czwartek o godz. 18:00 w połączeniu z Dniem Fatimskim. Prosimy o pomoc w dowiezieniu tych osób do kościoła.
 3. czwartek 13 lutego przeżywamy kolejny Dzień Fatimski. Po Mszy św. o godz. 7:00 rozpocznie się Adoracja Najświętszego Sakramentu i będzie trwała do różańca fatimskiego. O godz. 17:15 będzie Różaniec fatimski i zakończymy go uroczystą Mszą św.
 4. W piątek 14 lutego przypada Święto św. Cyryla i Metodego, patronów Europy i naszej parafii. O godz. 17:30 będą Nieszpory ku czci św. Cyryla i Metodego.
 5. sobotę od godz. 17:00 do 18:00 będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.
 6. Doroczną uroczystość odpustową ku czci św. Cyryla i Metodego, Patronów naszej parafii będziemy przeżywać w najbliższą niedzielę 16 lutego. Zgodnie z tradycją odpustową w naszej parafii koncelebrowana Suma odpustowa będzie o godz. 13:00 zamiast Mszy św. o godz. 12:00. Sumę odpustową będą koncelebrować księża – koledzy ks. Proboszcza z roku studiów, a kazanie odpustowe wygłosi na wszystkich Mszach św. ks. Przemysław Superson – nasz były wikary. Do godnego przeżycia uroczystości odpustowej zapraszamy wszystkich parafian a poprzez Was zapraszamy Waszych krewnych i przyjaciół z Bolesławca i okolic, którzy Was zapraszają na swoje odpusty parafialne.
 7. Duchowo przygotujemy się do odpustu przez trzydniowe modlitwy: w czwartek, piątek i sobotę oraz spowiedź św.
 8. Serdecznie dziękujemy rodzinom z ul. Starzyńskiego 35, 37 i 39 za złożone ofiary na sprzątanie kościoła i kwiaty do ołtarzy. Msza św. dziękczynna w intencji tych rodzin będzie odprawiona w środę o godz. 18:00. W tym tygodniu do tej posługi zapraszamy rodziny z ulicy Starzyńskiego 41, 43 i 45.
 9. Dziś o godz. 15:00 w salce katechetycznej odbędzie się spotkanie z p. Urszulą Strynowicz – założycielką i koordynatorką Wspólnoty Nieustającego Różańca. Zapraszamy członków Wspólnoty Nieustającego Różańca i sympatyków modlitwy różańcowej.
 10. Ks. Mateusz serdecznie zaprasza na spotkanie w poniedziałek 17 lutego po wieczornej Mszy św. do salki parafialnej wszystkie osoby, które zapisały się na Pielgrzymkę do Gruzji i Armenii.
ks. Wojciech Mroszczak
ks. Mateusz Wyspiański