Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Palmowa - 28 kwietnia 2019 r.

Byłem umarły, a oto jestem żyjący na wieki wieków i mam klucze śmierci i Otchłani. (Ap 1,18)

 1. W dzisiejszą II Niedzielę Wielkanocną kończącą Oktawę Wielkanocną przeżywamy Święto Miłosierdzia Bożego, ustanowione przez Ojca św. Jana Pawła II 30 kwietnia 2000 r.
  w dniu kanonizacji św. Siostry Faustyny Kowalskiej.

 2. Nabożeństwo popołudniowe kończące Nowennę do Miłosierdzia Bożego rozpocznie się o godz. 15:00 i będzie żarliwą modlitwą o miłosierdzie dla nas i całego świata oraz dla naszych drogich Zmarłych. Wszyscy potrzebujemy Miłosierdzia Bożego, dlatego zapraszamy wszystkich parafian i gości do oddania czci Bożemu Sercu przywołując Jego Miłosierdzie.

 3. W kalendarzu liturgicznym:

 • w poniedziałek 29 kwietnia - św. Katarzyny Sieneńskiej, Dz. i dr K-ła, Patronki Europy,
 • we wtorek 30 kwietnia - św. Wojciecha, bp i M. Gł. Patrona Polski- uroczystość,
 • w środę 1 maja - św. Józefa rzemieślnika,
 • w czwartek 2 maja - św. Atanazego, bp. i dK- pierwszy czwartek miesiąca. Modlimy się o nowe i liczne powołania kapłańskie i zakonne,
 • w piątek 3 maja - NMP Królowej Polski, Głównej Patronki Polski- uroczystość.

Msze św. odprawiamy wg.porządku niedzielnego. Starszych i chorych parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w następny piątek 10 maja w tych samych godzinach.

 1. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. będzie w poniedziałek 29 kwietnia o godz. 16:30. Kandydaci do Sakramentu Bierzmowania gr. chłopców i dziewcząt mają swoje spotkanie we wtorek 30 kwietnia o godz. 18:00.

 2. W środę rozpoczynamy miesiąc maj a wraz z nim nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej, której możemy wyśpiewać miłość, przywiązanie i wdzięczność. Nabożeństwo majowe odprawiamy w niedzielę o godz. 17:30, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18:00.

 3. Dodatkowa okazja do spowiedzi św. będzie w czwartek i piątek od godz. 17:00 do 18:00.

 4. Serdecznie dziękujemy rodzinom z ul. Kasztanowej za złożone ofiary na sprzątanie kościoła i na kwiaty do ołtarza. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy rodzinom z ul. Krótka i Zaułek i prosimy je o przygotowanie kościoła do niedzielnej Eucharystii.

  ks. Wojciech Mroszczak
  ks. Mateusz Wyspiański

Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Palmowa - 14 kwietnia 2019 r.

Jezus Chrystus jest Panem- ku chwale Boga Ojca. ( Flp 2,11)

 1. W dzisiejszą Niedzielę Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień upamiętniający ostatni tydzień z życia Pana Jezusa na ziemi. Gorzkie Żale o godz. 17:00, na które serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.

CZYTAJ CAŁOŚĆ about Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Palmowa - 14 kwietnia 2019 r.>

Ogłoszenia duszpasterskie III Niedziela Wielkiego Postu - 24 marca 2019 r.

Pan jest łaskawy, pełen Miłosierdzia. (Ps. 103)

 1. Dziś III Niedziela Wielkiego Postu, którego istotą jest przemiana i nawrócenie. Mogą nam w tym pomóc nabożeństwa: Gorzkie Żale i Droga Krzyżowa. Nabożeństwo Gorzkie Żale dla dzieci, młodzieży, dorosłych i starszych parafian jest dziś o godz. 17:00, na które serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.

CZYTAJ CAŁOŚĆ about Ogłoszenia duszpasterskie III Niedziela Wielkiego Postu - 24 marca 2019 r.>

Ogłoszenia duszpasterskie II Niedziela Wielkiego Postu - 17 marca 2019 r.

Z obłoku odezwał się głos: To jest Syn mój, Wybrany, Jego słuchajcie! (Łk 9,35)

 1. Dziś II Niedziela Wielkiego Postu. Nabożeństwo Gorzkie Żale dla dzieci, młodzieży, dorosłych i starszych parafian jest o godz. 17:00, na które serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.

CZYTAJ CAŁOŚĆ about Ogłoszenia duszpasterskie II Niedziela Wielkiego Postu - 17 marca 2019 r.>

Ogłoszenia duszpasterskie VIII Niedziela Zwykła - 3 marca 2019 r.

Wypowiedzi człowieka ujawniają jego wartość

 1. W dzisiejszą VIII Niedzielę w ciągu Roku Liturgicznego, a pierwszą miesiąca marca będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca o godz. 17:15, a po niej rozpocznie się Adoracja Najświętszego Sakramentu. Do tej wspólnej modlitwy zapraszamy wszystkich parafian w intencji wynagradzającej Panu Bogu za grzechy.

CZYTAJ CAŁOŚĆ about Ogłoszenia duszpasterskie VIII Niedziela Zwykła - 3 marca 2019 r.>

Ogłoszenia duszpasterskie VI Niedziela Zwykła - 24 luty 2019 r.

Miłujcie waszych nieprzyjaciół; dobrze czyńcie tym, którzy was nienawidzą; błogosławcie tym, którzy was przeklinają, i módlcie się za tych, którzy was oczerniają. Jeśli cię kto uderzy w policzek, nadstaw mu i drugi. Jeśli zabiera ci płaszcz, nie broń mu i szaty. Dawaj każdemu, kto cię prosi, a nie dopominaj się zwrotu od tego, który bierze twoje. Jak chcecie, żeby ludzie wam czynili, podobnie wy im czyńcie (...) Łk 6,27-38

CZYTAJ CAŁOŚĆ about Ogłoszenia duszpasterskie VI Niedziela Zwykła - 24 luty 2019 r.>

Ogłoszenia duszpasterskie VI Niedziela Zwykła - 17 lutego 2019 r.

Błogosławieni jesteście, ubodzy, albowiem do was należy królestwo Boże. Błogosławieni, którzy teraz głodujecie, albowiem będziecie nasyceni. Błogosławieni, którzy teraz płaczecie, albowiem śmiać się będziecie. Błogosławieni jesteście, gdy ludzie was znienawidzą i gdy was wyłączą spośród siebie, gdy zelżą was i z powodu Syna Człowieczego odrzucą z pogardą wasze imię jako niecne: cieszcie się i radujcie w owym dniu, bo wielka jest wasza nagroda w niebie. Tak samo bowiem przodkowie ich czynili prorokom. ( Łk 6, 17 20-23)

CZYTAJ CAŁOŚĆ about Ogłoszenia duszpasterskie VI Niedziela Zwykła - 17 lutego 2019 r.>

Strony