Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie II Niedziela Wielkiego Postu - 17 marca 2019 r.

Z obłoku odezwał się głos: To jest Syn mój, Wybrany, Jego słuchajcie! (Łk 9,35)

 1. Dziś II Niedziela Wielkiego Postu. Nabożeństwo Gorzkie Żale dla dzieci, młodzieży, dorosłych i starszych parafian jest o godz. 17:00, na które serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.

 2. We wtorek 19 marca przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP, Patrona Kościoła Powszechnego, Współpatrona Diecezji Legnickiej, Patrona Seminarium Duchownego Diecezji Legnickiej.

 3. W piątek, w dniu Męki i Śmierci Pana Jezusa na Krzyżu nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiamy o godz. 9:00, 17:00 z udziałem dzieci i o godz. 18:30 dla młodzieży i starszych. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tych nabożeństwach.

 4. Kandydaci do bierzmowania w tym tygodniu nie mają swojego spotkania.

 5. Droga Krzyżowa dla mężczyzn z Chojnowa do Osłej będzie w dniu 23 marca od godz. 9:00 do 20:00. Zapisy przyjmuje ks. Mateusz do 17 marca.

 6. Ks. Sławomir Dębowiak z Jawora organizuje pielgrzymkę w dniach 23-26 kwietnia do Torunia, Gietrzwałdu, Stoczka Klasztornego, Świętej Lipki, Niepokalanowa, Płocka i Głogowca. Koszt wyjazdu 750 zł. Zapisy u ks. Mateusza.

 7. Serdecznie dziękujemy 6-u rodzinom z ul. Cz.Miłosza za złożone ofiary na sprzątanie kościoła i kwiaty do Bożego Grobu. Msza św. dziękczynna w intencji tych rodzin będzie odprawiona w środę 20 marca o godz. 18:00. W tym tygodniu do tej posługi zapraszamy rodziny z ulicy Zielonej.

 8. W dzisiejszą niedzielę we wszystkich kościołach w Polsce organizowana jest zbiórka ofiar do puszek na potrzeby polskich misjonarzy i misjonarek pracujących w Afryce. Za ofiary składamy ,, Bóg zapłać”.

 9. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży oddział w Bolesławcu organizuje w dniach od 18 do 24 marca Modlitewny FlashMob, podczas którego będzie się modlić w intencji dzieci nienarodzonych. Każdego dnia na placu przy Bolesławieckiej Bazylice Maryjnej o godzinie 15:00 będzie odmawiać Koronkę do Miłosierdzia Bożego. KSM zaprasza wszystkich mieszkańców miasta, turystów i przechodniów w każdym wieku do wspólnej modlitwy.

ks. Wojciech Mroszczak
ks. Mateusz Wyspiański

Ogłoszenia duszpasterskie VIII Niedziela Zwykła - 3 marca 2019 r.

Wypowiedzi człowieka ujawniają jego wartość

 1. W dzisiejszą VIII Niedzielę w ciągu Roku Liturgicznego, a pierwszą miesiąca marca będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca o godz. 17:15, a po niej rozpocznie się Adoracja Najświętszego Sakramentu. Do tej wspólnej modlitwy zapraszamy wszystkich parafian w intencji wynagradzającej Panu Bogu za grzechy.

CZYTAJ CAŁOŚĆ about Ogłoszenia duszpasterskie VIII Niedziela Zwykła - 3 marca 2019 r.>

Ogłoszenia duszpasterskie VI Niedziela Zwykła - 24 luty 2019 r.

Miłujcie waszych nieprzyjaciół; dobrze czyńcie tym, którzy was nienawidzą; błogosławcie tym, którzy was przeklinają, i módlcie się za tych, którzy was oczerniają. Jeśli cię kto uderzy w policzek, nadstaw mu i drugi. Jeśli zabiera ci płaszcz, nie broń mu i szaty. Dawaj każdemu, kto cię prosi, a nie dopominaj się zwrotu od tego, który bierze twoje. Jak chcecie, żeby ludzie wam czynili, podobnie wy im czyńcie (...) Łk 6,27-38

CZYTAJ CAŁOŚĆ about Ogłoszenia duszpasterskie VI Niedziela Zwykła - 24 luty 2019 r.>

Ogłoszenia duszpasterskie VI Niedziela Zwykła - 17 lutego 2019 r.

Błogosławieni jesteście, ubodzy, albowiem do was należy królestwo Boże. Błogosławieni, którzy teraz głodujecie, albowiem będziecie nasyceni. Błogosławieni, którzy teraz płaczecie, albowiem śmiać się będziecie. Błogosławieni jesteście, gdy ludzie was znienawidzą i gdy was wyłączą spośród siebie, gdy zelżą was i z powodu Syna Człowieczego odrzucą z pogardą wasze imię jako niecne: cieszcie się i radujcie w owym dniu, bo wielka jest wasza nagroda w niebie. Tak samo bowiem przodkowie ich czynili prorokom. ( Łk 6, 17 20-23)

CZYTAJ CAŁOŚĆ about Ogłoszenia duszpasterskie VI Niedziela Zwykła - 17 lutego 2019 r.>

Ogłoszenia duszpasterskie V Niedziela Zwykła - 10 luty 2019 r.

Kogo mam posłać? Kto by Nam poszedł? Oto ja, poślij mnie ! (Iz 6,8)

 1. Dziś przeżywamy V Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. Serdecznie zapraszamy na Nabożeństwo popołudniowe, które odprawimy o godz. 17:30.

 2. W kalendarzu liturgicznym:

CZYTAJ CAŁOŚĆ about Ogłoszenia duszpasterskie V Niedziela Zwykła - 10 luty 2019 r.>

Ogłoszenia duszpasterskie IV Niedziela Zwykła - 3 lutego 2019 r.

Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą; nie jest bezwstydna, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego; nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą. Wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję, wszystko przetrzyma.

CZYTAJ CAŁOŚĆ about Ogłoszenia duszpasterskie IV Niedziela Zwykła - 3 lutego 2019 r.>

Ogłoszenia duszpasterskie III Niedziela Zwykła - 27 stycznia 2019

Wy jesteście Ciałem Chrystusa i poszczególnymi Jego członkami. (1 Kor 12, 27)

 1. Dziś przeżywamy III Niedzielę Zwykłą. Nabożeństwo popołudniowe o godz. 17:30 będzie modlitwą dziękczynno-błagalną w intencji rodzin, które przyjęły nas podczas wizyty duszpasterskiej i do tej modlitwy serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.

CZYTAJ CAŁOŚĆ about Ogłoszenia duszpasterskie III Niedziela Zwykła - 27 stycznia 2019>

Strony