Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Palmowa - 14 kwietnia 2019 r.

Jezus Chrystus jest Panem- ku chwale Boga Ojca. ( Flp 2,11)

 1. W dzisiejszą Niedzielę Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień upamiętniający ostatni tydzień z życia Pana Jezusa na ziemi. Gorzkie Żale o godz. 17:00, na które serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.

 2. We wtorek 16 kwietnia po Mszy św. wieczornej będzie przygotowanie dla rodziców i chrzestnych do Chrztu św., którego udzielimy dzieciom w Święta Wielkanocne.

 3. Do środy 17 kwietnia Msze św. odprawiamy o godz. 7:00 i o 18:00. Okazja do spowiedzi św. będzie przed i w trakcie Mszy św. Starszych i chorych parafian odwiedzimy jeszcze na zaproszenie z posługą sakramentalną w piątek 19 kwietnia od godz. 12:00. Czekamy na zaproszenia (nawet telefoniczne).

 4. W Wielki Czwartek rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne. Msza św. Wieczerzy Pańskiej będzie o godz. 18:00 i zakończy się przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do ołtarza adoracji zwanego ciemnicą. Adoracja Pana Jezusa będzie do godz. 22:00.

 5. W Wielki Piątek, w dniu śmierci Pana Jezusa nie odprawia się Mszy św. Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy będzie od godz. 8:00 do godz. 18:00 pod przewodnictwem Wspólnoty Żywego Różańca. Adorację w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę rozpocznie Grupa Modlitewna Czarną Jutrznią o godz. 8:00. Do udziału w tej modlitwie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby modlić się liturgią godzin. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej będzie o godz. 15:00 ulicami naszej parafii. Rozpocznie się przy ul. Kosiby 34-38 i zakończy się w kościele. O godz. 17:15 będzie jeszcze ostatnie nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
  O godz. 18:00 rozpocznie się uroczysta Liturgia Wielkiego Piątku, która zakończy się przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie do godz. 23:00. W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły.

 6. W Wielką Sobotę trwamy na adoracji przy Grobie Pańskim od godz. 8:00 do godz. 18:00. Poświęcenie pokarmów będzie od godz. 9:00 do godz. 15:00 co godzinę. O godz. 20:00 rozpocznie się uroczysta liturgia Wigilii Paschalnej i zakończy się procesją rezurekcyjną ulicami naszej parafii.

 7. W Niedzielę Wielkanocną Msze św. o świcie o Zmartwychwstaniu Pańskim odprawimy o godz. 6:00, o godz. 9:00, a pozostałe wg.porządku niedzielnego.

 8. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. sprawujemy wg.porządku niedzielnego i modlimy się w intencji KULu i WSD Diecezji Legnickiej i wspieramy te Uczelnie naszymi ofiarami na tacę.

 9. Niedzielę Miłosierdzia Bożego 28 kwietnia o godz. 15:00 będzie Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego połączone z modlitwami za zmarłych. Chciejmy się włączyć, bo wszyscy potrzebujemy miłosierdzia Bożego. Możemy podać wcześniej kartki wypominkowe z wypisanymi czytelnie imionami i nazwiskami zmarłych.

 10. Serdecznie dziękujemy rodzinom z ul. Konradowskiej 1-22 za ofiary na sprzątanie kościoła i na kwiaty do Bożego Grobu. Msza św. dziękczynna w intencji tych rodzin będzie odprawiona w środę o godz. 18:00. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy rodzinom z ul. Konradowskiej 24-57.

  ks. Wojciech Mroszczak
  ks. Mateusz Wyspiański