Pewien człowiek schodził z Jerozolimy do Jerycha i wpadł w ręce zbójców. Ci nie tylko go obdarli, lecz jeszcze rany mu zadali i zostawiwszy na pół umarłego, odeszli. Przypadkiem przechodził tą drogą pewien kapłan; zobaczył go i minął. Tak samo lewita, gdy przyszedł na to miejsce i zobaczył go, minął. Pewien zaś Samarytanin, będąc w podróży, przechodził również obok niego. Gdy go zobaczył, wzruszył się głęboko: podszedł do niego i opatrzył mu rany, zalewając je oliwą i winem; potem wsadził go na swoje bydlę, zawiózł do gospody i pielęgnował go. Następnego zaś dnia wyjął dwa denary, dał gospodarzowi i rzekł: "Miej o nim staranie, a jeśli co więcej wydasz, ja oddam tobie, gdy będę wracał". Któryż z tych trzech okazał się, według twego zdania, bliźnim tego, który wpadł w ręce zbójców?”. On odpowiedział: ”Ten, który mu okazał miłosierdzie”. Jezus mu rzekł: ”Idź, i ty czyń podobnie”. (Łk 10, 25-37)

  1. Dziś XV Niedziela Zwykła ,,w ciągu roku”. Gościmy dziś w naszej parafii ks. Przemysława Rogusz, kolegę ks. Mateusza, który ostatni dzień urlopu jest z nami i dzieli się z całą naszą wspólnotą Słowem Bożym. O godz. 17:30 będzie nabożeństwo popołudniowe połączone z Nowenną ku czci św. Cyryla i Metodego. Serdecznie zapraszamy.

  2. W kalendarzu liturgicznym:

  • w poniedziałek 15 lipca - św. Bonawentury bpa i dK,
  • we wtorek 16 lipca - NMP z Góry Karmel,
  • w sobotę 20 lipca - bł. Czesława, k
  1. Msze św. sprawujemy według porządku wakacyjnego. W dni powszednie będzie tylko jedna Msza św. o godz. 18:00, ale w tym tygodniu będzie dodatkowa Msza św. o godz. 7:00 w poniedziałek, wtorek i w sobotę.

  2. Okazja do spowiedzi św. jest codziennie przed Mszą św. i dodatkowo po Mszy św. jeśli będzie taka potrzeba.

  3. Zachęcamy w czasie wakacji do lektury prasy katolickiej: ,,Niedzieli” i ,,Gościa Niedzielnego” z ciekawymi artykułami.

  4. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary na sprzątanie kościoła i kwiaty do ołtarza rodzinom z ul. Żeromskiego od 1 do 15. Msza św. dziękczynna w intencji tych rodzin będzie odprawiona w środę o godz. 18:00. W tym tygodniu do tej posługi zapraszamy rodziny z ul. Żeromskiego od nr 16 do nr 33.

ks. Wojciech Mroszczak
ks. Mateusz Wyspiański