"Cieszcie się ze mną, bo znalazłem owcę, która mi zginęła" [Łk 15,6b]

 1. Dziś przeżywamy XXIV Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. Nabożeństwo popołudniowe, jako wieczorna modlitwa Kościoła będzie o godz. 17:30, na które serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.

 2. W kalendarzu liturgicznym:
  - w poniedziałek 16 października - św. mm Korneliusza, papieża i Cypriana, bp,
  - w środę 18 września - św. Stanisława Kostki, Patrona Polski, dzieci i młodzieży - święto,
  - w piątek 20 września - Rocznica Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Legnicy - Uroczystość,
  - w sobotę 21 września - św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty- święto.

 3. W poniedziałek 16 września zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. na spotkanie o godz. 16:00.
  - Uczniów kl. IV, którzy już przystąpili do I Komunii św. zapraszamy na spotkanie w czwartek o godz. 16:30,
  - Kandydaci do bierzmowania mają swoje spotkanie formacyjne w każdy czwartek, rozpoczynające się Mszą św. o godz. 18:00. Zapisy kandydatów do bierzmowania trwają do 17 września. Chętni mogą zgłaszać się w kancelarii parafialnej lub zakrystii. Dajemy także szansę tym, którzy z różnych względów nie przyjęli tego sakramentu wcześniej.

 4. Ksiądz Mateusz 21 września obchodzi Imieniny. Mszę św. w intencji ks. Solenizanta odprawimy w następną niedzielę o godz. 12:00 i do udziału w tej Mszy św. zapraszamy wszystkich parafian, abyśmy darem modlitwy wspierali ks. Mateusza w jego posłudze duszpasterskiej w naszej parafii.

 5. W każdą IV niedzielę miesiąca będzie odprawiona dodatkowa Eucharystia o godz. 19:30. Pierwsza taka Msza św. będzie 22 września. Zapraszamy na nią wszystkich kandydatów do bierzmowania, uczniów kl. VI i VII oraz wszystkich, którzy z różnych względów nie mogli być wcześniej na Mszy św. w tym świątecznym dniu.

 6. Serdecznie dziękujemy rodzinom z ul. Marcinkowskiego od nr 1 do 15 oraz 14 i 16 za złożone ofiary na sprzątanie kościoła i kwiaty do ołtarza. Msza św. w intencji tych rodzin będzie odprawiona w środę o godz. 18:00. W tym tygodniu zapraszamy do tej posługi rodziny z ul. Marcinkowskiego 2,4,6,8, 10, 10 a i 12.

 7. W następną niedzielę będzie miesięczna zbiórka ofiar przy stoliku na cele inwestycyjne (malowanie kościoła), którego prace realizują się zgodnie z planem. Będą również w ostatnią niedzielę września sprzedawane książki, jako cegiełki przeznaczone na ten cel.

 8. 5 października br. planowana jest z naszej parafii pielgrzymka różańcowa do Krzeszowa na spotkanie Diecezjalnej Rodziny Różańcowej. Zapisy chętnych przyjmujemy w zakrystii i kancelarii do 29 września.

  ks. Wojciech Mroszczak
  ks. Mateusz Wyspiański