Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Palmowa - 28 kwietnia 2019 r.

Byłem umarły, a oto jestem żyjący na wieki wieków i mam klucze śmierci i Otchłani. (Ap 1,18)

 1. W dzisiejszą II Niedzielę Wielkanocną kończącą Oktawę Wielkanocną przeżywamy Święto Miłosierdzia Bożego, ustanowione przez Ojca św. Jana Pawła II 30 kwietnia 2000 r.w dniu kanonizacji św. Siostry Faustyny Kowalskiej.
 2. Nabożeństwo popołudniowe kończące Nowennę do Miłosierdzia Bożego rozpocznie się o godz. 15:00 i będzie żarliwą modlitwą o miłosierdzie dla nas i całego świata oraz dla naszych drogich Zmarłych. Wszyscy potrzebujemy Miłosierdzia Bożego, dlatego zapraszamy wszystkich parafian i gości do oddania czci Bożemu Sercu przywołując Jego Miłosierdzie.

 3. W kalendarzu liturgicznym:

 • w poniedziałek 29 kwietnia - św. Katarzyny Sieneńskiej, Dz. i dr K-ła, Patronki Europy,
 • we wtorek 30 kwietnia - św. Wojciecha, bp i M. Gł. Patrona Polski- uroczystość,
 • w środę 1 maja - św. Józefa rzemieślnika,
 • w czwartek 2 maja - św. Atanazego, bp. i dK- pierwszy czwartek miesiąca. Modlimy się o nowe i liczne powołania kapłańskie i zakonne,
 • w piątek 3 maja - NMP Królowej Polski, Głównej Patronki Polski- uroczystość.

Msze św. odprawiamy wg.porządku niedzielnego. Starszych i chorych parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w następny piątek 10 maja w tych samych godzinach.

 1. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. będzie w poniedziałek 29 kwietnia o godz. 16:30. Kandydaci do Sakramentu Bierzmowania gr. chłopców i dziewcząt mają swoje spotkanie we wtorek 30 kwietnia o godz. 18:00.

 2. W środę rozpoczynamy miesiąc maj a wraz z nim nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej, której możemy wyśpiewać miłość, przywiązanie i wdzięczność. Nabożeństwo majowe odprawiamy w niedzielę o godz. 17:30, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18:00

 3. Dodatkowa okazja do spowiedzi św. będzie w czwartek i piątek od godz. 17:00 do 18:00.

 4. Serdecznie dziękujemy rodzinom z ul. Kasztanowej za złożone ofiary na sprzątanie kościoła i na kwiaty do ołtarza. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy rodzinom z ul. Krótka i Zaułek i prosimy je o przygotowanie kościoła do niedzielnej Eucharystii.

  ks. Wojciech Mroszczak
  ks. Mateusz Wyspiański