Ogłoszenia duszpasterskie II Niedziela Wielkiego Postu - 17 marca 2019 r.

Z obłoku odezwał się głos: To jest Syn mój, Wybrany, Jego słuchajcie! (Łk 9,35)

  1. Dziś II Niedziela Wielkiego Postu. Nabożeństwo Gorzkie Żale dla dzieci, młodzieży, dorosłych i starszych parafian jest o godz. 17:00, na które serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.

  2. We wtorek 19 marca przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP, Patrona Kościoła Powszechnego, Współpatrona Diecezji Legnickiej, Patrona Seminarium Duchownego Diecezji Legnickiej.

  3. W piątek, w dniu Męki i Śmierci Pana Jezusa na Krzyżu nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiamy o godz. 9:00, 17:00 z udziałem dzieci i o godz. 18:30 dla młodzieży i starszych. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tych nabożeństwach.

  4. Kandydaci do bierzmowania w tym tygodniu nie mają swojego spotkania.

  5. Droga Krzyżowa dla mężczyzn z Chojnowa do Osłej będzie w dniu 23 marca od godz. 9:00 do 20:00. Zapisy przyjmuje ks. Mateusz do 17 marca.

  6. Ks. Sławomir Dębowiak z Jawora organizuje pielgrzymkę w dniach 23-26 kwietnia do Torunia, Gietrzwałdu, Stoczka Klasztornego, Świętej Lipki, Niepokalanowa, Płocka i Głogowca. Koszt wyjazdu 750 zł. Zapisy u ks. Mateusza.

  7. Serdecznie dziękujemy 6-u rodzinom z ul. Cz.Miłosza za złożone ofiary na sprzątanie kościoła i kwiaty do Bożego Grobu. Msza św. dziękczynna w intencji tych rodzin będzie odprawiona w środę 20 marca o godz. 18:00. W tym tygodniu do tej posługi zapraszamy rodziny z ulicy Zielonej.

  8. W dzisiejszą niedzielę we wszystkich kościołach w Polsce organizowana jest zbiórka ofiar do puszek na potrzeby polskich misjonarzy i misjonarek pracujących w Afryce. Za ofiary składamy ,, Bóg zapłać”.

  9. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży oddział w Bolesławcu organizuje w dniach od 18 do 24 marca Modlitewny FlashMob, podczas którego będzie się modlić w intencji dzieci nienarodzonych. Każdego dnia na placu przy Bolesławieckiej Bazylice Maryjnej o godzinie 15:00 będzie odmawiać Koronkę do Miłosierdzia Bożego. KSM zaprasza wszystkich mieszkańców miasta, turystów i przechodniów w każdym wieku do wspólnej modlitwy.

ks. Wojciech Mroszczak
ks. Mateusz Wyspiański